Çelik kapılarda sürekli olarak güven problemleri yaşanmaktadır. Bu güven problemlerinin yaşanmasının nedeni çelik kapı olmasına rağmen birçok kişinin evinize hırsız girmektedir. Bu hırsızlar ile mücadelede  Mottura çelik kapı tercih edilmesi gerekmektedir.

Yapılan araştırmalara göre hırsızlar çelik kapılarda genellikle göbek kısmını çıkarak yerine farklı bir göbek bölümü yerleştirerek sizin çelik kapınızdaki göbek kısmınızı çıkararak çelik kapılarınızı açmaktadır. Mottura çelik kapılarda ise göbek kısmının çıkarılması gibi bir durumdan bahsetmek oldukça zor bir durumdur. Mottura çelik kapılarda, göbek kısmında zırhlı bareller yer almaktadır. Mottura çelik kapılarda bulunan bu zırhlı bareller kesinlikle fabrika yapımında özel teknoloji kullanılarak yerinden çıkmamaktadır. Böylece hırsızlarda Mottura çelik kapılarda oldukça zorlanmakta ve kapıyı açamamakta ve sizde güven içerisinde hayatınıza devam edebilirsiniz. Mottura çelik kapı firması tüketicilerine her türlü kolaylığı ve memnuniyeti sağlama peşinde siz değerli tüketicilere hizmetlerini her alanda geliştirmeye devam etmektedir. Bu durumun karşısında müşterilerden de memnuniyetler alınmaktadır. Bu memnuniyetlilik ile  de müşterilerin çoğalması ve hizmet kalitesi üst düzeye çıkmaktadır. Mottura çelik kapınızda , çelik kapınızda herhangi bir problem ile karşılaştığınızda Mottura çelik kapı yetkili servisini arayarak, iletişime geçebilirsiniz. Mottura çelik kapı yetkili servisi ile, oluşan herhangi bir sorun ortadan tam anlamda  kaldırılmaktadır.

Aynı zamanda firmanın yetkili çilingircisi tarafından Mottura çelik kapınıza yedek anahtar temini de sağlayabilirsiniz. Böylece anahtar kayıpları gibi durumlarda dışarıda kalmamış olursunuz.